Dom maklerski ING Góra Kalwaria

Dom maklerski ING Góra Kalwaria

9 maja, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Że wszystek z nas chociaż raz był do postępowania z Netflixem. Stanowi wtedy bowiem sama z najczęstszych firm, która proponuje nam dostęp do filmów oraz seriali tak w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, decydujący się również produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa widoczne są na wszelkim świecie.


Dom maklerski ING Brok

W kwietniu zeszłego roku, spółka posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na wszelkim świecie, tym jednym kapitalizacja jej tworzyła ponad 186 milionów dolarów.

Jak jest się historia Netflixa?

Otóż dużo z nas, platforma Netflix kojarzy się ze kreatywnością i innowacyjnością na kształt młodego start-upu. Nie mniej jednak, firma ta mieszka na zbycie już z ponad 22 lat, choć na indywidualnym powodzie istniała to jedynie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z indywidualnego początku spółka wyróżniała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój marki a rozszerzenie jej realizacji o duże usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła tworzyć własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Brok

Od tego składnika Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w własnej przygód. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub bardzo niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był pracodawcą dla ponad 7000 pracowników. Nic to dziwnego, że imprezy tej spółki są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a więcej i straty

Netflix istniał także stanowi spółką, która zajmuje się specjalnie na skutecznych jakościowo serialach a firmach. Nie mniej ale tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu miało aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także stale rosnąca konkurencja na obecnym rynku. Bo o starty w sektorze VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Brok

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Reklama

To oczywiście Amazon płaci się stanowić najcięższym wrogiem i ryzykiem dla Netflixa. W współczesnym roku stanowił on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon podobnie jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które bawią się uznaniem oglądających. Na kolejnym miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on lecz zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który wszak nie wydaje si być wyjątkowym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Brok

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, że na zbycie VOD jest także całkiem spore grono mniejszych firm a platform, które są na początku bardzo długiej podróże do ostatniego, by bronić się prawdziwymi potentatami. Przecież nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Udziały w sektorze

Netflix również w Europie kiedy a postawa nią stanowi bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do wszelkiego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku przechodził on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% udziału w sektorze, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbycie VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa miał tylko 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy stwierdzić, że również rynek VOD kontrolowany jest poprzez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % udziałów w lokalnym rynku VOD.

Jak ważna uzyskać akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na poszczególną z niewiele możliwości. Po pierwsze, najnaturalniejszym sposobem jest całkowicie się na obrót akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem własnego domu maklerskiego. Drugą z okazje jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD zapewniają nam też bezpośrednią, a tymże jednym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a oraz możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi nieocenione dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, który w własnym sklepie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Dodatkowo w ETF technologicznym często znajdziemy również akcje zagranicznych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który przechowuje w sobie spółki medialne i rozrywkowe. Warto wspomnieć, że to teraz w tym ETFie największy udział mają racja akcje Netflixa, a oprócz tego możemy odszukać w nim akcje takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Brok

EFT można dostać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie bierze łatwej reakcje na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest ciepłe lub więcej nie. Należy wziąć pod uwagę efekty i zadłużenie spółki, ale i to, że jest ona światowym potentatem także jej stabilnej pracy na zbycie VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Brok

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?