Panele podłogowe Konin

Panele podłogowe Konin

6 maja, 2020 0 przez Doradca Filmowy

Standardowe wymiary paneli podłogowych w handlu budowlanym – Panele podłogowe są drinku z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zawierają one znacznie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są eleganckie, popularne w życiu czystości, pasują do wszystkiego stylu wnętrza, no i wcale łatwo się je tworzy. Nie potrzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Golina

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można zamontować w wszelkim pomieszczeniu. Ich różny wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dopasować do drugich poziomów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas pasować do pomieszczeń danych w smaku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do uzyskania. Przed zakupami należy więc dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim zależy się postawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie wskazanych.

Panele podłogowe Golina

Panele podłogowe Golina

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w każdym sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli zatem na przykład salon, jaki potrzebujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się więcej w magazynach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są zatem one o nic węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno jest i z panelami bardzo szybkimi, jakie trzymają nie dobrze niż 80cm długości. Takie młode i małe panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w przypadku znacznie dużych pomieszczeń montowanie takich wąskich i bliskich paneli będzie wysoce pracochłonne i męczące.

Panele podłogowe Golina

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie przedstawia nadzieje zakupu paneli na produkcję, a ważna zwrócić do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich zbyt bardzo. To ile w danej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubie z ostatnim głównie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O to sprawdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu szybko można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Golina

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym