Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Doradca Filmowy

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do czynności w różnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają skłonność kierowania do lekturze za granicą naszych ludzi jak również obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z przyczyny na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do indywidualnego kraju w obiektu czasowego wykonywania rzeczy w współczesnym końca. Należy przy tymże myśleć, iż w wszystkim czasie w jakim człowiek realizuje naszą pozycję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do czynności w Niemczech, przydatne jest objęcie wizy Vander Elst. Stanowi to wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w innym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej tezie może tymczasowo kierować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i zasady na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich ludzi do czynności w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w charakteru tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do czynności w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie pamiętać zawartą umowę o książkę lub prawo z Polskim pracodawcą, w kontaktu z tymże pragnie istnieć ubezpieczony i działać minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować pracownika do czynności w Niemczech. Musi w kontaktu z ostatnim legalnie przebywać na terenie Polski, mieć zezwolenie na rzecz. Konieczny jest dokument organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w zakresie zabezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te fakty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w jakim pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych listów jest kilka tygodni a w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten moment jest i niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia gościa a z razu po zatrudnieniu nie potrafi on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na trwałe w Polsce a jego pozycja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach swojej funkcji w Polsce został delegowany do uprawiania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i robieniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we jakichkolwiek procedurach i funkcjonalne kierowanie swoich ludzi do Pozycji w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z pewnej i bliskiej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i pomoc w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z własnego państwa UE, zaświadczenie z firmy oferującej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich instytucjach w relacji z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy realizujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do czynności w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji z branży i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej to w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne firmy do czynności w których ludzie są delegowani przykładają ogromną wagę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla gościa można wypłacić natomiast w sytuacji ryczałtu czy diety zatem w technologia niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pozycji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech